AnasayfaDemokrat Parti (1946) › Demokrat Bir Ses…

Demokrat Bir Ses…

                       Demokrat rejim azınlığında iktidara gelme şansının açık olduğu sistemdir.

            Demokrat adam; Kişilerin diliyle, diniyle, mezhebiyle, rengiyle, yaşıyla, başıyla, çuluyla, parasıyla, makam ve mevkisiyle değil fikirleriyle, insan haklarına ve topluma saygısıyla taktir eden değerlendiren, insan odaklı yaşatmayı düşünen adamdır.

             Demokrat Parti; önceliği millet olup, toplumu önceden belirlenmiş ilke, devrim, prensiplerle değiştirmeyeceğini  vaz eden, taahüt eden, toplumu germeyen, milletin isteklerinin öncelik kazandığı siyasi bir kurumdur.

            Demokrat parti 1946’da çokta iştahlı isteyerek veya arz talep olarak değil özel ve güzel bir proje olarak kurdurtturuldu.

            Bunun için sine-i millete dönemedi.

            Bunun için Devr-i Sabık yaratamadı.

            Önceliği milletti doğru, savaş yorgunu halkı hastalıktan, kırılmaktan, yokluktan, yoksulluktan kurtardı. Kurtuluş savaşını veren sonra unutulanları hatırladı, sardı, sarmaladı.

            İtilmişlerin, kakılmışların, unutulmuşların, çiftçinin, esnafın ve eşrafın partisi oldu. İktidar yaşadı etrafla ilgilenmeye başladı.(Kıbrıs- Bağdat Paktı-Balkan Paktı- Kafkaslar), bir uçak dolusu beyin kadrosunu taşıyan teyyareyi yanlış koordinatla ormana çaktılar olmadı, darağacı kurdurttular (1960 ihtilal yılları jusmat  görevlisi Ruzi Nazar anıları…) O gün bugün kutupları karışık aküye bağlanan göstergeler gibi kıpır kıpırız ama doğruyu bir türlü bulamıyoruz.

            Gelelim DP Kongresine ;

            Yeni Dünya düzeni Reagan’dan beri var, Megatrend 2000 kitabı 1986’da onun danışmanlarınca yazıldı. Tüm Dünya’da milliyetçilik akımlarının körükleneceğini, dinlerde yükselme yaşanacağını, Orta Doğu bölgelerinde dini söylemli partilerin yükseleceğini ve Dünya’yı bir Teolojik  savaşın beklediğini bir bir yazıyordu.

            Huntingon’da , Brezinsky’de, Fukuyama’da, T.Fridman’da bu genel fizibilitenin ancak birer fasikülünü yazdılar ve anlattılar. Affedemediğim bizdeki uzantılarının tüm yaptıklarını bir görev yetki ve sorumluluk şuuru içerisinde yaptıklarını zannetmeleri onlar vatanı kurtarmakla, rejimi kurtarmayı aynı öğreti olarak okutulmuşlardandı. Hadi diyelim eğitim zaiyatıydılar, peki bunların sivil, siyasi hem de demokrat olduğunu iddia edenlerine ne buyrulur, en masum ifadeyle işbirlikçi gerçeği görememiş, kör aydın… Kim bunlar, neredeler…? Hepsi Demokrat Parti’de, nasıl olur? Yolunu kaybetmişler, yolsuz kalmışlar. Hülle DP yapmışlar.

            Beyler Sehiv Secde iki’dir. Sizinkisi ziyadesiyle geçti, siyaset sahnesinden çekilin, siz bu ikbale de laik değilsiniz.

            O bulunduğunuz partinin gerçeği 1997 yılında sizinde yaptığınız gibi olağanüstü bir kongrede gündemde olmamasına rağmen genel başkanını güvensizlik oylamasıyla düşürmüş, 45 gün sonrada genel başkan seçmiş Türk Siyaset Hukuk’uğunda bir ilki başarmış, vicdanı hür insanlardan gerçek demokratlardan mürekkep bir delegasyonu vardı.

            Genel başkanlar naylon delege yazarlar, bilmezler ki naylon delegelerde naylon genel başkan yaparlar.

            Ey Demokratlar; Siz iktidardınız ve de iktidar olmak da hakkınız,

            işbirlikçi balatalarla yolunuzda yavaşlatılmayınız.

            1- iktidar olmak istiyor musunuz?

            2-Şimdiki genel başkanınız ve zihniyetiyle iktidara geleceğinize inanıyor muzunuz?

            Gelin el birliği yapalım.

            Demokrasi için Demokrat Parti’yi iktidara taşıyalım.

           

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası