AnasayfaDemokrat Parti (1946) › Demokrat Parti Mektuplar – 1

Demokrat Parti Mektuplar – 1

Bu mektup Genel Başkanlığım döneminde Fazilet Partisi’nin kapatılması üzerine Genel Başkanı Sayın Necmettin Erbakan Bey’e yazılmıştır. Siyasi partilerin masuniyetine inanan bir demokrat olarak partileri değil, partilerin üzerinden kötü, art niyetli siyaset ederek bilhassa işbirlikçilik yapanların siyasetten yasaklanması, ehliyetten men edilmesi, siyasal alandan uzaklaştırılması; daha medeni, daha demokrat, daha da vatanperver ve insani bir sonuç doğuracaktır. Bir demokrat olarak inancımız budur.

        DEMOKRAT PARTİ

                              GENEL MERKEZİ

                        YETER! SÖZ MİLLETİNDİR

Muhterem Başkanım,

Acmızı ve hissiyatınızı, 41 yıl önce yaşamış bir partinin Genel Baskanı olarak geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, gerçek ve yönetebilen hürriyetperver bir demokrasi özlemimizi tekrarlıyoruz.

Dün bize, bugün size ya yarın ?…

Aklın ve ilmin doğrultusunda, itidal ile, yaşamamız gereken, bugünden alınacak dersler ile, Milli iradeyi yüceltmek, kaybettiğimiz kavramları yeniden ihya etmek, Aziz Milletimize layık olduğu geniş soluğu aldırabilmek, maksadıyla siyaset edebilmek için kararlılıkla ve azimle davranmak, çalısmak ve mücadele etmek zorundayız.

Ortak akıl ve orta yol üzerine davranmanız dileklerimle, siyasal yaşamınızda başarılarınızın devamını temenni eder, aile hayatınızda esenlikler dilerim.

Yalçın KOÇAK

GENEL BAŞKAN

 

 

 

 

 

                     HER SON BİR YENİ BAŞLANGIÇTIR

 

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası