AnasayfaSiyaset › DEVRİM

DEVRİM

 

Büyük değişim, kökten yenilik veya yenileşmek. Peki, kimin isteğine göre, halklara rağmen mi? Kurucu ulus millete rağmen mi , içeriden böyle bir talep var mı? Gereği var mı? Dışarıdan  baskı var mı? Kurucular ne şartlardaydı? Zarunet varmıydı? Gizlenen tarih , muharref (tahridedilmiş) tarihi gerçeklerle beynimiz doldurulduğu için ve bu zararlı fikirler, fikir dünyamızda ayrılık ve tabi siyasi fraksiyon ayrılıklarını körüklemiş ve yıllardır boş , gerçek olmayan , bize ait olmayan , sokuntu ,  dışarıdan telkin veya yaptırım olarak veya açılım mecburiyeti olarak sunulan konularla yerinde sayan , hatta patinaj yapan bir Türkiye‘de yaşıyoruz.

Coğrafi sınırlarımızı çizerken nizalı sınırlardan geçirdiler. Üstündeki fiziki imkana göre değil, altındaki petrole göre sınırladılar gerçekleşemeyen ve bu kafada da hiçbir zaman gerçekleşemeyecek Misaki Milli dışındaki yurdumuzu, cetvelle çizilmiş sınırlarla adeta narkozsuz ameliyat ettiler. Meşrutiyeti elbirliğiyle yıktık, Cumhuriyete yöneldik. Sınıfsız toplum mavrasıyla kandırıldık, çiftimize, çubuğumuza döndük , silah bıraktık. Vatan kurtulmuştu ama ne ve neler pahasına. Olan, ondan sonra oldu. Ankara’yı ablukaya alan tufeyli zümre bütün sıfatlarını ve hakları, her ihtilal Anayasasıyla topladı , topladı , topladı. Millete ait olanlar bir bir ellerinden alındı. Hemde neler adına Netekim(!)…

Batıdan alınan  Tarih , Comon-Low “Comonwelth hukuku” , Bilim , ilim , kültür ve sıfatlar yani sınıflar türetildi. Tükeniş kadrolarımız yetişti. Problem çözme yeteneği olmayan, analitik düşünmeyen , sormayan , sorgulamayan, yaşadığı toprağın hakkını vermemiş , kalanı büyütmeye uğraşmayan , Ütopyasız , Amentüsüz , ver kurtul’culardan öncelikle ve behemal akşamdan sabaha kurtulmalıyız. Bu ayrık otlarını bürokrasiden , yargıdan , meclisten , askeriyeden, hülasa idari kadrolardan süratle temizlemeliyiz . Kimin, kimlerin ikinci maaşları  vardır, hepsi bellidir . Haksız mal iktisap edenler, aileden değil de, sonradan zenginleşenlerden hesabı sorulmalı , hesabı verilemeyenler devlet hazinesine irat kaydedilmelidir.

Komşumuz Rusya, gözümüzün önünde hem de günümüzde örnek olarak, yanı başımızda. Bırakın ders almayı, ibret dahi almıyoruz.

Çarlık Rusyasından sonra Birliklerin Cumhuriyeti oldular. Pretoroyka ile birkez daha dağıldılar. Bir Putin buldular ve 10 yılda iflas etmiş borçlari için morotoryum ilan etmiş ülkelerini dizleri üzerinde doğrulttular ve tüm sovyeti tekrar bir araya toplamayı başardılar.

Hemde bizden 80 yıl sonra bu tecrübeyi yaşadılar.

Devrimleri onlarda yaşadı ama imperior genleri bozulmamıştı, en azından ütopyalarını muhafaza edebildiler.

Sorgulamadan aldığımız batı ilimleri ve devrimleri  bizim Toplumsal genlerimizi , fikir dünyamızı , düşün hayatımızı perişan etmiş . Çare arayanı dahi Batıdan onanacak fikir fakirliğine mahkum etmiştir.

İngilizlere Kiralik verdiğimiz Kıbrıs , sanki Yunan Adası gibi görülmekte , kendi Adamızda işgalci konumunda kalmaktayız.

Sınırı dedesinin arazisine ötelemeyi beceremeyen torunlar yüzünden sınır ötesi operasyona mecbur kalıyor ordumuz.

Kraldan fazla kralcılardan , Ataistlerin Laikçiliğinden , nesepsizlerin , vatan savunmasından kaçanların Atatürkçülüğünden , Din adına torba dolduruculardan gına geldi.

Bir cözüm olsun ; ülkeyi idare eden ilk 100 , hukuktaki ilk 100 , maliyedeki , mülkiyedeki

harbiyedeki, diyanetteki , siyasetteki ilk 100. dedesinin İstiklal Harbine katıldığını ispatlasın da görelim ülke emin ellerde midir , şüphemizi giderelim. ?

İşte MERNİS bu sebeple sizlere ömür hale getirildi…?

Ortalıkda UYAP istibdatına kaldı! ?

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası