AnasayfaDemokrat Parti (1946) › DORUK’taki CİN KONUŞTU…

DORUK’taki CİN KONUŞTU…

             

            Demokrat Parti’nin genel başkanı seçilen Namık Kemal Zeybek Bey’i tanımıyormuş?

 

            Peki biz 1992 yılından beri açılan orijinal Demokrat Parti’nin içerisinde o haneyi yaşatma, bayrağı dik tutma, ocağı tüttürme mücadelesi verirken sizler nerelerdeydiniz? Tüfeyli demokrat taife ile sandık demokrasisine hile, hurda peşinde değil miydiniz?

 

            Emanetçisiz olduğunuz zat Namık Kemal Bey’i büyükelçi ve başdanışmanı yapmadı mı?

 

            Ben varsam var, yoksam yok politikasını da tufan edebiyatını da ustanızdan mı öğrendiniz?

 

            Kongrenize gelemediniz, işte Demokrat Parti tılsımı çalışmaya başladı, kozmik güçler devreye girdi naylon ve tüfeyli sözde Demokratlar, 28 Şubat’ın sivil ortakları, paydaşları, banka patlatmacıları, işbirlikçilerin projelerinde kullanılanlar, sebep olanlar, şakşakçılar yok oldular…

 

            Delege onlara diyet ödetti…

 

            Rıfat Serdanoğlu Bey akil adamdı bunlarla pek alakası da yoktu. Nasıl aynı kayıkta, anlamada zorlanıyorum. Lümpen Demokratlık nasıl bir şey anlamıyorum.

 

            Atatürk nasıl bir çülük bıraktı?

 

            Sn. Rıfat Serdaroğlu nasıl bir Atatürkçülük istiyorlar…

 

            Biz Selçukluyu da sayarsak bilinen 1500 sene laik değildik de Cumhuriyetle mi laik olduk?

 

            Cumhuriyetle sokuşturulan Lozan kriteri Frankofan laiklik azınlıkları korudu mu? Yoksa kaçırdı mı?

 

            Laiklik adına iktidar olanlar Necip milleti dilinden, dininden etti mi etmedi mi?

 

            Laiklik din karşıtlığı değil, dinleri, dindarları bir arada yaşatabilme hukukuydu ve dünyada tek başaran ırkın evlatlarına zulüm elbisesi giydirildi. Laiklik adına İslam ve Müslüman düşmanlığı yapıldı. Doğru tarifle Türk yurdunda Türk’e düşmanlık yapıldı. Konsept değiştirenleri unutmadık daha.?

 

            T.C. laiktir derken; Türk Ortodoks Patrikhanelerini kuran Atatürk’ün adıyla onun projelerini yok edenlerin laik durumları ve acziyetleri ortadadır.  Tarih kayıt altında…

 

            M.Kemal laikliğine EVET. Atatürkçülerinkine kocaman HAYIR. Sizi gidi İngiliz muhipleri sizi. Sizi gidi loca’nın bipleri sizi ,Namık Kemal’in ardındaki gerçek Demokratları  öğrendiniz mi şimdi? Bakın ve bu şablona göre nasıl bir tatlı su Demokratı olduğunuza karar verin.

 

            Milletin o derin hafızasında 28 Şubat ayıbı  Demokrat kisvesiyle demokrasi iğfaliniz ve bu günlerin sorumluluğu hiç birinizin yakasını bırakmayacak. Bu ayıpla yaşayacaksınız.

 

 

            Bu batı işbirlikçileri; batı suratlı, batı sıfatlı adamlar hür ve bağımsız Türkiye’yi rehin etti mi manda haline getirdi mi?

 

            Bahse konu kongre Demokrat Parti Kongresiydi 28 Şubatçılar hem gelmedi, mağduru da Erbakan Hocaydı, elbette ki alkış alacaktı. Bunu bile okuyamadılar.

 

            Kendi partisinin kongresini okuyamayanlar, delegeden nasıl rey alacaklardı, çok bile almışlar.

            Demokrat Parti’nin Atatürk’le ilgili üç illiyeti alakası var 1. Genel başkanı Celal Bayar Ata’nın başvekiliydi, diğeri de son genel başkanı müteveffa Adnan Menderes’in Ata tarafından mebus yapılmasıydı. Üçüncüsü CHP’nin şerrinden ve CHP’li milletvekili Ticanilerden sebep 5816 sayılı Atatürk’ü koruma ve kollama kanunu çıkarması idi.

 

            Şimdi CHP’liler Atatürkçü ise ben değilim öyle mi?

 

            Vatanı kurtaranlara istiklal madalyası verdik, köyüne, tarlasına, sabanına gönderdik. Talep yokken rejim ihdas ettik, istiklal madalyalıları istiskal ettik? İskat ettik( ) karşı duranları halifeci, isyancı, suikastçı ilan ettik. Sürdük, zapt etik, devrim adına koca bir TÖRE’yi devirdik ,yok ettik.Bizi biz yapan değerler manzumesini unuttuk.

            Karşı söz sahibinden dedesinin asker kaçağı olmadığına dair delalet isterim…

 

            Kaybımızın farkında hala değiliz. Aymadık, ayamadık, Karlofça Kriterleri, Küçükkaynarca Kriterleri, Lozan Kriterleri, Yalta Kriterleri, Kopenag Kriterleri, Mastrich Kriterleri hep yumuşak devlet adamları yüzünden dayatılmışlardır. Yandaşlar tarafından savunulmuşlardır. İngiliz muhipler cemiyeti, Wilson Prensipleri Cemiyeti, Lozan Kulübü hepsi örgütlü isimler değişik faaliyete devam. Öyle mi ustam…

 

            İşte Sn. Zeybek ve ardındakiler…?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası