AnasayfaKoçaklama › Döviz, Faiz, Borsa

Döviz, Faiz, Borsa

Moody’s, StandarD Poors, Fitch Bunlar dünyayı idare ettiğini zanneden şeytani zekânın, ahtapotun kolları. Görünmeyen o yüz; Örgütler kurmuş hâlâ da kuruyor.

İlacı o üretiyor, Hastalığı o salıyor; Dünya sağlık örgütü O.

Silahı o üretiyor, Savaşı da o çıkarıyor; Barış teşkilatı da O.

NATO’yu Terörizme karşı konseptlerken, terörün finansmanını ve kamplarını da tezgahlayan O.

İnterneti yayarken toplayacağı bilgileri depolayacağı bilgi depo ve otellerini yapıyor. Biz gece uyurken, o uyumuyor, çalışıyor. Kollarıyla sardığı yerden vantuzlarıyla kanımızı canımızı çıkarmadan nasıl ve ne kadar emeceğine karar veriyor. Yandaşları, Mühreleri var, ikaz ediyor. Bu kadar yeter diyor. Oryantalizm vargellerini kurmuş, kadrolarını yetiştirmiş yandaşıyla, paydaşıyla, satın aldığıyla, rütbelisiyle, cüppelisiyle, burslarıyla okutup devşirttikleriyle sarmışlar, kuşatmışlar dört bir yanımızı.

Bunları önceden atadıkları ileri karakol valileri ile yaparlardı, sonra devşirdikleri ile kahraman yapıp ilan ettikleri kişilerle yaptılar. Geçmiş yüz yıl sömürü böyle devam etti. Şimdi Globalizm kıskacında ve kıstaslarında serbes ticaret anlaşmaları ile çok uluslu şirketlerle, Bankalarıyla, Raiting kartelleriyle, Kan emici tröstleriyle devam ediyor.

Dünya Milletlerinin noksanlaştırılan medeniyetleri ve medeni dünya diye âlemlerine sokulan kriterleri ile değişen, değiştirilen değer yargılarıyla teslim alınmaları, konusunda bakın rahmetli Prof. Durmuş Hocaoğlu ne doğruları demiş, demişte biz işitmemişiz. O da bu dünyadan doğruları diye, diye göçmüş. Rahmet olsun.

“Cumhuriyet’in tasfiyesi hissedilmeyecektir. Başlangıçta; Türkler hâlâ bir devletleri olduğunu düşünecek ve bu günlerde çok sıklıkla propaganda edildiği gibi, “daha güçlü bir Türkiye” yaratıldığını sanacaklardır; ta ki iş işten geçinceye kadar!

Tasfiye, ilk önce ve esas olarak, Türkiye’nin tapusunun Türklerden alınıp O’na ortak yaratmakla başlayacak ve süreç bu çizgi üzerinde ilerleyecektir. Yani, Türklerin kısmen dahi olsa devredilemez, paylaşılamaz, feragat ve fedakârlıkta bulunulamaz ve mutlak surette tekellerinde tutmaları gereken hükümranlık haklarını Kürtler ile paylaşmaya rıza göstererek ülkelerinin iki “halk”tan  “siyasi halk”, diğer adıyla “milli (ulusal) topluluk”   oluşan bir ülke olduğunu şimdilik “iki halk” tabii ve yine şimdilik tam da açıkça böyle değil yine tabi tescil ettiklerinde bu Türkiye Cumhuriyeti’nin sonu demek olacaktır. Tabi, aynı zamanda, Türklerin milletin olma vasfını kaybedişlerinin de başlangıcı…”

Hoca nefesi varken söyledi, bende elim kalem tutarken yazıyorum.

Gece uyurken soyuluyoruz.

Hem de dövizimiz yokken, Borsa da Bir Lotumuz yokken, Faizle para almamışken.

Bu sarmallardan kurtulamaz mıyız?

Bakın Cumhurbaşkanımıza geç de olsa kumpanya ya karşı bayrak açtı, desteklemek lazım.

“Soğuk Savaş dönemi sırasında iki süper gücün, sınır ötesi operasyonlarında önemli roller oynayan casuslar, artık uluslararası finansal operasyonlar için kafa yoruyorlar.” (İngiliz haber ajansı Reuters – 06.01.1999, Milliyet, Sayfa 19)

Türkiye hızla bir meçhule gidiyor. DU???

Hayır yanlış; Birilerinin bildiği, bizim bilmediğimiz bir kötü kokulu alana çekiliyor.

Bu oyundan iki sefer kurtulduk. Bayağı can verdik. İnşallah gene kurtulacağız.

Ecdadın şan ve şerefle kan ve gözyaşıyla can feda pahasına bize bıraktığı bu cennete ve hamilerine borcumuz şeref ile atiye taşımak, ahfadımıza itibarıyla emaneti teslim etmektir.

Kaderinde şehitlik olanlara ne mutlu

Ne mutlu o şehitleri doğuran Analara, ne mutlu.

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası