AnasayfaKoçaklama › Ekümenik rektör

Ekümenik rektör

Ülkemizin mi yoksa müttefiklerinin mi medarı iftiharı olduğu belli olmayan Robert Koleji’nin temelleri üzerine kurulan Boğaziçi Üniversitesi geçtiğimiz hafta önemli bir etkinlik yaptı. Fener Kilisesi baş piskoposuna fahri doktora verdi, kutluyoruz. Çok yerinde büyük bir iş yaptı, Davetlileri de, Misafirleri de, Kıymetlileriydi.
Baba Koç’da oradaydı, ABD ve İsrail Başkonsolosları da,

Boğaziçi Üniversitesinin üzerine kurulduğu Robert Koleji için Kurucusu Papaz Robert bakın ne diyordu “Robert Koleji olmasaydı, Bulgaristan ve Romanya olmazdı.” Temeliniz bozuk be hocam…
Herhalde şimdide Rektör hanım Batı Trakya Türk Devletini Kuracak ya da kurduracak ki, Fener Papazına ekümenik sıfatıyla davetiye bastırıyor.

Fatih Kaymakamından bu sıfatla bir davet alabilmek için yıllardır çok şeyini fedaya hazır Papaza bu sıfatla davetiye bastırılıp, onore diploma verilmesini Toprağın altında kefensiz yatanların adına kınıyorum. Yatmaya namzet adaylar adına da lanetliyorum.

Sayın Rektör, Fener Papazının Ekümen sıfatını kullanamayacağını davetliniz Rahmi beyde bilirlerdi, sizinde bildiğinizi tahmin edebiliyorum. Herhalde Ben yaptım oldu, faslından bir seremoniydi yapılan, kırılamayan dostlarınızın isteği veya emri üzerine ödenen bir fatura. Ortada bir sıfat kaldı, taşımaya hakkı olmayan bir Papaz ile sözde Milli sayılan YÖK’e bağlı bir Üniversitenin Rektörü arasında; ben sizin Ekümen ilan edilmenizi daha yerinde bulurum. Batı Trakya’yı ve orada Lozan’dan beri devam eden Kan, Gözyaşı, tehciri görmeyip, unutarak, yada uyutularak Fener Papazını bu sıfatla çağıran Rektöre Ekümenik Rektör sıfatını veririm.
Siz hür ve bağımsız bir bilim yuvasının başında bulunan bilim kadınıysanız bu yıl 100. Kuruluş yılı olan Batı Trakya Türk Cumhuriyetini bir konferans ya panelle veya çalıştay ile an ve doktora verdiğin papazı da o toplantına çağır ve getirt bakalım ben sana çok faydalı bir iş becerdin hocam diyebileyim.
İşte bir Balkanizasyon örneği daha; Belirli fasılalarla dönüp tarihe bakmanın, kesitler almanın sayısız faydasından birisini daha yaşadık.

Yüzlerce dernek ve vakıf ile bu işlere vakıf bir rumeli’li Dış İşleri Bakan yardımcısı; biz 31 Ağustos 2013′de Batı Trakya Türk Cumhuriyeti’nin 100. yılı anmasını yaparken, anma gayesinden başka gayesi olmayan toplantıyı sabote etmek hususun da şahin olan sayın Bakan yardımcısı Boğaziçi Üniversitesinin bu haberini bir danışmanınız görüp de sizin önünüze koymadı mı?

Sayın YÖK Başkanı ve üyeleri atadığınız Rektörün densizliklerinden ve telafisi imkansız diplomatik gaflarından sizlerde sorumlu değimlisiniz?. Bu yapılan haksız bir fiil ikasıdır, Yüz yıllık bir zulme rızadır. Zulme rıza da zulümdür. Zalimlerin parselini, ebedi kalacakları meskeneti hatırlatırım.
Zayıf Adamlarla, Kuvvetli işler yapılamaz…

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası