AnasayfaMeselelerimizHatay Meselesi › HATAY da NİÇİN…

HATAY da NİÇİN…

            HATAY da NİÇİN…

 

          Atatürk ve silah arkadaşları için hayati öneme haiz görülen yerlerden bir tanesi de dünyada eşine az rastlanır bir siyaset takip edilerek ilhak ettirilen Hatay Cumhuriyetimizdir. Konuyu önce yazmıştık, merak eden bakabilir.

 

            Bu gün Hatay adı nereden geliyor, anlamı nedir veya kurucular ne anlam yükledi.

 

            Rus dilinde çin topraklarının adı Xitay. Dilimizde Hatay okunuyor.

 

            Mezopotamya okuduk, Eti, Akad, Sümerleri okuduk.Anadolu’ya da 1071 de geldik. Sumerolog Muazzez İlmiye CIĞ Hanım Sümerler Türktür diyor. Kazım Mirşan hoca tarihimizi batıdan okursak batarız diyor.Atatürk de bu yeni cumhuriyete Hatay adını koyarken bizlere bir kripto bırakmış,ne bırakmış?.Aklını okuyan yok.

 

          Sümerliler, unutturulmamak için Sümerbank. Demişler aymadık, sattık, kapattık. Etibank haza!..Burada da bir akıl var, akıl da değil deha…

 

           Biz Anadolu’da ifadesiyle kırk asırdır varız, dedik kölemen Baybars, dedik Hz İbrahim’in Babası Azer  dedik ve diyoruz ki,Bayati makamı Türk Musikisinin sekiz ana makamından biridir.diğer adı sıkı durun kürt kekolar Kürdi makamıdır. Bayat Türklerinin tınılarıdır. Alın bir kripto daha, rahmetli Ziya Gökalp de bunu geç fark etmişti.

 

           

           Timur tarihimizde bize tu kaka öğretilir, öyleyse Komutanı Esenboğa niye unutturulmak istenmiyor, Ankara ovasına yetmedi, hava alanına adı verilir?

 

            Türkmen, Oğuzların ataları Saka Türkleri MÖ VII yüzyılda Batıkşehir anlamında kullanılan Antakya’yı almışlardı. O biliyordu, bize 1071 mavrası…

             

            Atatürk niçin Hatay adını koydu?

 

            Kendilerine Atatürkçü diyenler, onun adıyla kurulan kurumlardan ekmek yiyenler bu konuyu niçin araştırmadı, sorgulamadı?

 

            Gazi Mustafa Kemal bura için 40 asırlık Türk yurdu yani 4000 yıllık bizim diyordu. Okutulduğumuz resmi tarihle örtüşmeyen bu durumu nasıl izah edecekler.

 

            1071’deki geliş kim bilir kaçıncı gelişti. Hz. İbrahim’den beri buralardaydık. Bura biziz ne ilk ne de son Anadolu’da medeniyetlileşmesini tamamlayan Batıya, boşalan yere Asya steplerini den taze göç  devam etmeli Akıl yolumuz Batıydı Turan güneşin battığı yerdi, ortağım benimle birlikte yürüyendi.

 

            Toros’lar da söylenen bir Varsak türküsü bakın yol planını nasıl anlatıyor.

            Ekin ekme, eğlenirsin.

            Bağ dikme, bağlanırsın.

            Bin atına, sür batıya.

            Gün gelir, beylenirsin.( Bey olursun)

 

            Efendiler uzun zamandan beri Anadolu’ya yayıldık, yaylandık. Batıyla didişmek için bir topal daha mı lazım?   Türk’ün genlerindeki mikro mıknatıs bizi zaten batıya, sınırları zorlayasıya çekmiş Sinop-Antakya hattının batısında 45 milyon olmuşuz Avrupa kapısı bir omuz mesabesinde, Doğu Avrupa’da Balkan Türkü 3 milyon, Batı Avrupa’da 4 milyon Anadolu Türkiye ve Avrupa kıtasında yaşayan 30 milyon İslam milliyeti nihai hedefte bizden hareket bekliyor.

 

            Bizim bilmediğimiz bu tarih planını birileri çok iyi biliyor ve bozmaya uğraşıyor. Avrupa’dan KWF kredileriyle geri dönüşleri hızlandırılmak istenen Türkler çifte vatandaşlıktan çıkartmalar 1989 Jivkovistlerin zulmü ile tehcir edilen Balkan Türkleri 1993 Saraybosna Mezalimleri, Serebrenitza katliamları. 2003 Kosova’da yaşanan insan kırımları ve bu coğrafyalarda insanlarımıza yapılan insanlık dışı muameleler ve ekonomik izolasyonlar…

 

            Avrupa’lı Türklerin tasarruf kabiliyetlerinin, birikimlerinin ekonomilerine zararının bilincindeki gizli servisler yeşil sermayeyi organize ettiler yastıkaltı kaynakları kurutturma organizasyonlarını planlı bir şekilde kurdurttular. Daha niceleri?

 

            Şarkiyat Enstitülerinin lambaları sabahlara kadar yanıyor. Binbir sıfatla adamları Anadolu’da cirit atıyor.

 

            Bizim bize yakışan bir projemiz bir yol planımız var mı? Durdurmayalım bu akımı akıntıyı, akıl yolunu açalım, yoksa durgun su gibi kokuşacağız. Çürüyeceğiz. Hamle gerek proje ortada daima batıya, Avrupa’ya Bakalım projesi AB projesi bu da ama milli versiyonu.Onların EU’su bitiyor,Bizim AB başlıyor.HOP….

 

 

 

 

           

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası