AnasayfaSiyaset › HİLAL MİLLİYETÇİLİĞİ

HİLAL MİLLİYETÇİLİĞİ

CEMAL, KEMAL, CELAL, HİLAL…

Bu, tarihe not düşen bir kripto.. Uzun yıllar önce eski Türkçe bir kitapta okuduğum bir gelecek bilimi söylemiydi? Cemal Paşa, asırlara direnen bir koca çınarı çatırdatan adam. Kemal paşa yanmış, yıkılmış ormanın küllerinden yeni bir devlet çıkaran bir devir ve devrim adamı. Celal bey (Bayar) çok partili demokrasi sayfalarımızı açan Yassı ada da sonlanan Hürriyetperver demokrasimizin son triumvirası.

Üç isim, üç evre, üç devre ve sonrası ASR-I HİLAL…

Anayasa değişimi veya yenisi konuşulmaya başladığından beri gündemi takip edenler ne gördüler? Sosyal patlama çizgisine getirilmek… Belki de, öyle fotoğrafını gösterebilmek istedikleri bir Türk milleti; Büyüme hızı sıfırlanmış, yabancısı kaçmış bir ekonomi, kamplaşmış insanlar, gergin siyaset, tamiri imkânsız hataların yaşandığı bir Türkiye…

Anayasa tartışmaların da “Türk tabiri ve tanımının” kendisini az veya azınlık hissedenlere battığı anlaşılıyor. Haklı tarafları  yok mu, var. Sen bir imparatorluk lügâtına ait olan kavramı; Kıt Cumhuriyet jargonu ile sulandırır, sakız gibi çeker uzatır, Türk milliyetçiliği, dahası da Atatürk milliyetçiliği gibi içi boş, felsefesi ve sosyalitesi olmayan muğlâk bir alana, Durheimist söylemlere çekersen olacağı budur.

Lozan’ın görünmeyen adamı sör Arnold Toynbee ve Deizme giden Taoistik yapılanma ve bir türlü eteğimizi bırakmayan o sanal tarih; Biz Gazi Mustafa Kemal’in söylev, söylem ve nutkuna kalıyoruz. Bu gaza adamının eylemlerini konuşmuyor, sindirmiyor, tartışmıyoruz. 1920 – 24 gibi, Balıkesir hutbesi ve İzmir İktisat kongreleri arasında ki 15 günde gelişen olaylar, ziyaretler ve tenakuz gibi… Hatay’ın ilhakı, Musul meselesi, Batum plebisiti, Batı Trakya ve Balkan Antantı gibi, gibi…

Bursa nutkunda üzeri çizilen anlamsız bir sulh yakarışı ile müstemleke ruhunun acizliği ve kompleksi ile gençliğimizi zehirliyoruz. (Kelimelere kavram yükle, sonra yüklediğin kelimenin içini boşalt. Oluşturduğun kavramı yıprat ve yok et.) Yahu biz bu modeli biliyoruz. Bizi bu modelde bir kez daha, bir kez daha, bir kez daha aldatmadılar mı, kandırmadılar mı?

Atatürk anasır-ı İslam dedi; Doğru. ” Pan Türkizm yapalım dedik, yok edelim dediler. Pan İslamizm yapalım dedik, gene yok edelim dediler” sözü, Gazinin değil mi?

Mehmet Akif İslâm Milliyetçiliği dedi, dosdoğru.

Sultan Galiyev: “Biz azınlıktayız; demokratik milliyetçilik yapacağız, Türkiye’dekiler de Emperyal milliyetçilik yapmalıdırlar” dedi mi? dedi. CHP’nin altı okundaki Milliyetçilik süs diye mi vardır? MHP’nin Milliyetçiliğinin emperyal olduğu söylenebilir mi? 1938 de tüm bu değerleri toprağa vermişiz, farkında değiliz.

Kalanları da zaten birisi ayaklarının altına aldı.

Türk tabiri ve tanımının kendisini az veya azınlık hissedenlere battığı anlaşılıyor.

Biz ne yaptık veya bize ne yaptırıldı?

Biz ev sahibiydik onlar bizci olmaya, samimiyetlerini ve yakınlıklarını, aidiyetlerini ispata hazır Anadolu’ya gelen muhacir, göçmen Türk soylarıydı. Kırım Türklerinden Türkçülük ve milliyetçilik söylemleri ve öğretileriyle tanıştık. Durkheim Yahudi’sinin öğretileriyle zehirlenmiş beyinlerin ”kendi ırkıma ihanet ettim” söylemlerine şahit olduk.

Rahmetli Ebufeyz Elçibey’in tabiriyle; Biz zaten öz be öz  Türk’tük ve Türkçülüğe ihtiyacımız yoktu. Zaten, mal sahibinin “bu mal benim, bu mal benim” diye bağırmasına hiçte gerek yoktur.

Azınlık etnisitelerini uyaran; Üniversitelerinde yıllar önce Kürdoloji enstitülerini açan, zaten bizi bölmek için; “Hem toprak ve hem de nüfus olarak büyüksünüz, çokta borcunuz var” diyen Avrupa Emperyalizminin menfur bir kolunun hazırladığı içi boşaltılmış, anlamsızlaştırılmış kavramların silah olarak kullanılması zamanı gelmiş.., Şimdi aslında, kendilerini azınlıkta hissedenlerin koalisyonu halinde ki AKP hükümetleri ile sahne açıp oyunlarını devreye alıyorlar…

Bakın ne hal oluyor:

AB sonrası Yunan genişleme raporlarında,” Batı Trakya da Türk azınlık yoktur, Müslüman Yunan tebaası vardır ve dilleri Müslüman’cadır”. Müslüman’cadır ha;  Gülünç değil mi?, bir o kadar da utanç verici ve acı!.

Medeniyetler beşiği Anadolu da 72.5 millet yaşar. Buna rağmen Anadolu, binlerce yıldır, etrafın sığınacağı bir huzur beldesiydi. Şimdi biz Türk kimlik ve kelimesini Anayasadan çıkaralım saçmalığını tartışıyoruz!.. Neden Kürtler kendilerini azınlık hissediyormuşlar? Peki, biz Türkler adımızı değiştirelim kompleksiniz veya şişiniz inecek mi?

Ey bölücüler.

Trak yapalım Anayasaya da Türkiye de Traklarla, Kürtler beraber kurmuşlar ve yaşamaktadırlar diyelim. Ülkenin adı Türkiye olsun ve dili de TÜRKİYECE olsun. Adama demezler mi, saçmalama yahu.. İşte sizi kışkırtan Batı suratlıların kafası sizin derdinizle bu kadar meşgul, sizi, bize satacak, yani bizi bize katacak. Alacağını alacak, aradan sıvışacak.

Ya koca adamları tartıştığı saçmaladıkları konu dil bilgisi kurallarına bile ters, eşyanın tabiatına dahi ters, benim tabiatıma, fıtratıma küllün ters.

Ben 17 devlet kurmuş,  Çanakkale de İslam adını, Türklük adını yok etmek için kurulan tezgâhı bedeniyle, ruhuyla püskürtmüş; Düvel-i Muazzama diye tarif edilen ve Almanya ile Japonya hariç bütün dünyanın desteklediği o günün paralı askeri peşmergesi yunan palikaryanızı ve Anadoluyu işgal hesaplarınızı.., Türklere Torosların arkası yeter mizanınızı… Dişiyle, tırnağıyla, kağnısıyla, yabasıyla bozmuş, imparatorluklar kurmuş fıtratı ile son  Osmanlının devamı olan Türkiye Cumhuriyetiyle yetinmiş, Bilge Kağan’ın töresinden kopmuş torunu olarak federasyon kokan her türlü oyununuzu tel’in ediyor, elimin tersiyle iteceğimin bilinmesini ilan ediyorum.

Federasyon eşitler arasında kurulan bir üst birliktir, büyütüyorsa 8 yüz bin + dahası var diyorlarsa…

İNŞALLAH.

Bu Cumhuriyet gelirken çok darağacı kurdu da geldi, giderken de kelle almadan gitmez.

MAAZALLAH…

“Türk’ün yurdunda, Türklüğün çatısı altındayım” diyene, kim olursa olsun ister putperest, ister Mecusi..,

EYVALLAH.

İllâ da Kürtçüyüm, Kürtçülük yapacağım, ayrımcılık benim kanımda var, huyumda hainlik var diyene artık söz biter, Mahabat biter, kapıyı gösterme zamanı gelmiş demektir.

Deriz ki, YA ALLAH….

 

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası