AnasayfaDemokrat Parti (1946) › III. MİSAK ve DP

III. MİSAK ve DP

            28 Şubat’ın naylon demokratları, gölgelerinde hayat hakkı vermedikleri gençlikten şimdi bir demokrat genel başkan bulamamanın aczini yaşıyorlar. DP hala bir başkan bulamadı. Kimse lekeli demokratların adayı olmak istemiyor. Bunların adayı olarak sandıktan çıkan, halkın sandığında %1.5 bile alamayacak baştan belli. Bunlara rağmen kürsüye çıkma yürekliliğini gösteren %13+1 ile başlar, altı aylık yol planında iyi bir rüzgâr yakalar ve Tayyip Erdoğan sonrası Türkiye’nin siyasi geleceğine imza koyar. AKP’yi parti saymayınız yüceltilen, sivriltilen Tayyip Erdoğan’ı çekip alınız orada bir şeyin kalmadığını göreceksiniz. İktidar gücü ve maden-i has tutkusu ve Tayyip Erdoğan’ın BOP eş başkanlığında verilen dış kredibilitesi, işte birlikteliğin tılsımları.

 

            Toplumları ve bilhassa erkekleri mahfeden dörtlü “maden-i has, derk-i temas, rüşvet ile iltimas” derdi rahmetli hocam. Maden-i has tutkusu para,  dünya menfaati, servet… derk-i temas; edep dışı cinsel ilişki, zina… rüşvet ile iltimas zaten biliyorsunuz günümüzde gani…

     Bunların hepsinin olduğu ve zinayı serbest bırakan bir iktidar, domuz tırnağının bu topraklara basmasına müsaade eden bir siyasi görüş; dar-ül harbin iki asıl şartını da sağlayan bir siyasi fraksiyondan ılımlı veya muhafazakar bir kelam ilavesiyle İslami bir şablon çıkar mı? Kesinlikle Hayır!

Peki ya rüşvetin ayyuka çıktığı adeta tesadüfen yakalananların gazetelerde Rüşvet köşesi oluşturduğu günümüzde, iltimasların KPSS sınavlarına, HSYK üyeliklerine, Anayasa Mahkemesi üyelik seçimlerine yani doruklara taşındığı bir ahir zamanı yaşıyoruz.

 YETER; İtirazını yapacak kurum yok, kişi yok CHP eski genel başkanı Altan ÖYMEN Beyefendi şimdi “YETER SÖZ MİLLETİNDİR” zamanıdır diyorsa, pes doğrusu yazıklar olsun Demokrat Partiliyim diyenlere, yazıklar olsun koca bir siyaset deryasını, çınarını kurutanlara yazıklar olsun…

  Bugün ki iktidar kurduğumuz fabrikaları aslanlar gibi satıyor. Tık yok!

  Sermaye el değiştiriyor, akıllı tüccar zekat vermez zihniyetine geçiyor. Tıs yok!

 AB’cilik için, Muhammedilikten, La İlahe İllallah’çı oldular, ses yok!

  İtikatta Maturidi ekseninden eşariliğe düştük nida yok!

  Dilimizi kıstılar, daraltılar, küçülttüler sayımızı, kandırdılar gardaşlarımızı. Açılımmış???

  Dilim, dinim yeksan oldu. Borcum trilyon dolar. Feryadı figan yok!

Anladık ki bu konular ana muhalefetin zafiyetleri peki nerede demokratlar, nerede hürriyet perver demokrasi diyenler, nerede “önce millet” diyenler. Millet fakir, millet mazlum, millet kart vesayetlisi, millet hüzünlü, millet işsiz, millet sessiz.

Sessiz çoğunlukların sesi olmalıydı DP…

İşte İstanbul hala Vatan, Millet, Barbaros mimari aksları üzerinde Taşlıtarla ekseninde gelişiyor. Mimarı; biz yol istedik, bize hava alanı yapıyor diye anılan Rahmetli Menderes.

Kavurucu yaz sıcağında esen samyelinin buğday hasadına zararını bilip köylüsü için, milleti için ağlayabilen romantik ruhlu Başbakanımız müteveffa Adnan Menderes.

 O rahmetli Bayar’ın başvekiliydi. O dörtlü takririn imza sahibi idi. Tesanüt(dayanışma) veya hürriyet misak-ı da denilen Demokrat Parti manifestosunu hayata taşıyan, yokluğu ve yoksulluğu kader olmaktan çıkaran, milletini bitten, veremden, itilmekten, kakılmaktan kurtaran ve ezanı Muhammediyi hür bırakan adamdı.

 Türkiye’yi tek adam ve tek parti sultasından kurtaran zihniyetin günümüzdeki genç yürekleri, genç bilekleri, genç ruhları

  Önceliğiniz Milletse,

 Vazgeçilmeziniz Hürriyetse,

  Uğrunda can vereceğiniz Memleketse,

Aklın ve ilmin ışığında haydin DP Kongresine,

 Elbet üç beş delikanlı buluruz.

Birinde karar verir, yürürüz.

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası