AnasayfaKoçaklama › KABE, EBREHE, FİL, EBABİL, liEBHERE?

KABE, EBREHE, FİL, EBABİL, liEBHERE?

Mevla bize bilgiyi ve ilimi insanlığın yitik (kayıp) malı olarak tarif ediyor. İlim Çin’de de olsa gidip alınız. Veciz sözü; ilimle insan arasındaki iletişimin, birlikteliğin  samimiyet derecesini  çok iyi izah ediyor.

1981’de Mevla nasip etti, Mekke ve Medine’yi ziyaret ettim.

Asr-ı Saadet dediğimiz Resulullah’lı yıllardan kalan çok ziyaret yeri ve makam vardı.

Tarihe de müracaat edelim; Kabir ziyaretlerini  batıl sayan kendi battal vahabilik ( aslında bir İngiliz üretimi mezhepçiktir). Allahın Resulü’nün Medinede’ki kabri Şerifini yıkma girişiminde bulunacaktı, Ankara’da Sarı Gazinin sert notasıyla bu proje tarihe gömüldü ise de zihniyet ve arka plan çalışıyor.

Kılanlar bilir; seccadelerimizde Kabe’nin etrafı dedemizin Kabe kotunu geçmeyen saygılı, edepli mütevazı revaklarıyla çevrili olarak resmediliyor  ve çevre dağlarda küçük evler motif olarak işlenmiş olarak tasvir ediliyordu.

Şimdiki fotoğrafı seccade üzerinde bir düşünün.

Manhattan’dan farkı yok. Nedir bu, arka plan nedir?

Mekke’de ve Medine’de genişletme çalışmaları adı altında tarihe ait hiçbir obje kalmamıştır.

Tek korktukları Türkiye’yi de bir şekilde susturmuşlardır.

İnternette aradığınızda New Mecca adlı ikon altında yapılacak 2020 yılına ait bir uzay şehrini göreceksiniz. İyi bakarsanız  arkada ki, üst aklı da ve onların dinlerine ait simgeyi de göreceksiniz. Bakan göz, görecek beyniniz varsa.

İstanbul’un beş yüz sene taşıdığı saatlerin ana noktası olma özelliğini İstanbul Mean Time (İMT) ‘yi Mekke’ye yaptıkları o edepsizlik kulesinin tepesindeki, İstanbul’la aynı meridiyen diliminde olan Mekke’ye; İslamic  Mean Time (IMT)  imitasyonu yapan, yaptıran üst akıl kimdir? İMT’yi şimdi bilirmisiniz kaç ülke kullanmaktadır.

Arabın aklı bunlara ermez demeyelim, hepsi İngiliz okullarında okuyor, yetişiyor.

Ecyad kalemizi yıktılar, yerine mezar taşı gibi binaları yaptılar, otelleri yüksek bedellerle Müslümanlara kiraladılar, sattılar

Mekke ve Medine’nin manevi  iklimini yok ediyorlar. Müslümanlar sus, pus, ses yok.

Ebrehe’nin Fili Kabeyi yıkmaya gelmişti, Kabe’nin karşısında ön dizleri üzerine çöktü, ne yaptılarsa kaldıramadılar.

Ebabil kuşları geldi, ağız ve ayaklarındaki taşları mermi gibi fırlattı, Ebrehenin ordusu perişan oldu.

Kabe’de çöken vinç yok, o dev bir eskavatör çok ağır tonajda bir iş makinesi, bom ilavesi ile bir ağır yük kaldırıcı haline getirilmiş özel bir iş makinesi.

Bomu kırılabilir, halatı kopabilir, ama durup dururken ne yıldırımla,ne yağmurla  ön ayakları üzerine secde edemez, hem de Kabeye doğru. Eskavatörün markası enteresan liEBHERE

EBREHE’nin Fili Mekke’de olanlara, yıkılanlara, yapılanlara isyan etti; 11 Eylül’de 107 hacı adayı Müslüman , Allah yolunda şehit oldu, gitti.

İnşaat firması Vincin secde etmesi için hiçbir sebep bulamıyor. Takdir-i İlahi diyor.

Sakın bomun ucuna bir EBABİL kuşu konmuş olmasın,

O ilahi kattan batıl idarelere yeter mesajını getirmiş olmasın.

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası