AnasayfaEğitim › KİTAP YAKAN ORTAÇAĞ ZİHNİYETİ

KİTAP YAKAN ORTAÇAĞ ZİHNİYETİ

Dünyayı şekillendirme, Yeni Dünya Düzeni veya güncel adıyla Globalizm. Eski ABD Başkanı Reagan’lı dönemle başlayacağının ilk sinyallerini vermişti.

Dünya ticaretinde veya doğru tabirle sömürüsünde Kartel(tekel) ve tröstleşme bütün ülkelerin kanunlarında yasak olarak konmuş koydurulmuşsa da petrol, silah, ilaç, gıda ve şimdi de bilişim sektörüyle bilgiyi tekelinde tutma şekliyle tezahür ediyor.

Baba, oğul Ruhul Kudüs üçlemesi petrol, silah, ilaç tröstleriyle trimvuara yöntem ve yönetim tarzıyla dünya şekillendiriliyor.

 

            Magatrend 2000 adıyla bizde de basılan 1988 baskılı Reaganın özel ekibine hazırlanmış olan o kitap, 2000’li yılların dinlerin yükseliş yılları olacağını bizlere sunuyordu. Semavi ve gayri semavi akımların terör ve şiddet eylemlerini, toplu intiharları ve inanç adına yapılacak terör olaylarıyla katliamları anlatıyordu.

 

            Bunların hepsini yaşadık, ABD’de çiftliklerde sapık tarikatçıların intiharı, Japonya metrosunda sarin gazi, İngiltere’de toplu intihar saldırıları, İstanbul’da HSBC Bankası ve İngiliz Konsolosluğu eylemleri ve 11 Eylül ABD İkiz kuleleri, öncesinde BM otoparkına yapılan bombalı saldırılar.

 

            O kitap sanki tüm bu olayların yazılmış senaryosu önündeki 20 ile 30 seneyi bu kadar güzel tarif etmiş tanımlamış bir kitap hayal mahsulü olamaz.

 

            Gelecek Gayb’dir, falcılarda bilemez.

 

            Nedir o zaman geleceği şekillendirecek bir proje?

 

            Dinler tarihini çok iyi bilmeliyiz, Teolojiyi çalışmalıyız. Bunu bilmeden bizi yaşatmazlar yaşatmayacaklar da dedik, demekle kalmadık yazdık da…

 

            İşte densiz bir Jones’un başlattığını, diğer bir meczup Sam yaptı. Kuran yaktı, yırttı, parçaladı, attı.

 

            Ben buğz dahi etmiyorum. Biliyorum ki o kitabın sahibi onu beter edecek, biliyorum ki onun peygamberine dil uzatanın uzuvları felç olacak. Buğz ederek onu cezadan kurtarmamak için buğz etmiyorum.

 

            Ve biliyorum ki şekillendiriciler kontrollerindeki radikal Fundamental, mongol, makurt kafalı haşşaşinlerle bunlara tebelleş olacaklar ve kabak bizim başımıza patlayacak…

 

            İstanbul’da meal dağıtanlar ve onlara karşı İzmir’de nutuk dağıtanlarla mı bu işe çözüm bulacağız!!!

 

            Bu fiilin karşılığı Gazi Mustafa Kemal’in emriyle yazdırılan Asker Mehmet’in ilmihali olmalıydı.

 

            Bugün dahi yazılan ilmihallerde olmayan hallerin cevaplarını o kitapta buluyoruz.

 

            Sen ne bilgeymişsin Naturidi Mustafa Hanefi Kemal hala seni anlamamakta direniyoruz.

 

            Dinsiz Devlet, Dilsiz Millet Olunur Mu?

 

            Olunursa işte bu kadar olunur…

 

            Roma’ya da bir din lazımdı İseviliği Paganladı Hıristiyanlık ve muharref Tevratları ortaya çıktı. İsrail amcaoğlumuz Musa’nın dinini Talmutlaştırarak kendi emellerine hizmet eder hale getirdi…

 

            Sorun! İsa’nın anası kutsal kadınımız Meryem validemizin ailesinin adını, İmran diyecekler dört İncil’de de bu ad yoktur. Nerden biliyorsunuz diye sorduğunuzda; bugün yaktıkları ve inkâr ettikleri Kuran diyecekler.

 

            İşte bizce onlara en iyi verilecek cevaplardan bir tanesi, yaktıkları Kuran’daki Meryem Suresi…

 

            Kitap yakan Papaz medeni olamaz…

 

            Teoloji(din) savaşları başlıyor eşikteyiz.

 

            Âlimlerimiz ve aydınlarımız artık rahat uyuyamaz…

 

            Referandumda yenilenen Anayasa maddelerimizle yetinmeyelim III. Binin toplu mutabakatını alacak eşik enerjisine ulaşalım. Yeni yepyeni bir sivil Anayasa yazmaya bugün, hemen bugün başlayalım. III. bin bize rağmen bizim olacaktır.

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası