AnasayfaSiyaset › Körlük

Körlük

Ayasofya’nın fethinden beri cami olarak kullanıldığını unutmamış Anadolu gençliğini gönülden kutluyorum. Taksim’e yeşili korumak amaçlı gidenleri de.

Strategem veya strateji nedir? Türkçesi Sevki Çevs yeni sevk ve idare etme neyi orduyu, milleti, toplumu, problemi yönetme, karşı tarafa hissettirmeden oyunu galibiyetle bitirecek hamleleri iç, içe, peş, peşe sıralayabilmektir.

29 Mayıs İstanbul’un fethi ile başlayan hafta Anadolu gençliği sabah namazını Ayasofya’nın gölgesinde kılabildi. Seccadeni alda gel. Pek masum bir eylemdi.
Peki, Taksim gençliği niye burada değildi? Bir soru. Görünen o ki onlarda yıl dönümlerini gezi parkının içinde kutlayamayacaklar.

Şimdi gelin bu konuları matematik denklemi halinde okuyalım.

İstanbul’un fethi kutlamalarında Anadolulu gençler Ayasofya’nın içinde değil dışında namaz kıldılar ve tepkilerini sesli dile getirerek dağıldılar. Onlar dışarıdaydılar.

Gezi parkı olaylarının yıldönümünde Taksim gençleri gezi parkının dışında kutladılar ve kesinlikle olaylara karışmadılar. Onlar da dışarıdaydılar.

ax + bx=x (a+b) basit bir denklem şeklinde ortak karar alamaz ortak dışlanmışlıklarımızı paylaşamazsak kayıp bu maç, baştan kayıp.

a) Ayasofya’dakiler, b) Taksim dekiler ikisi de Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan aynı kazana vergi veren, aynı bayrağa selam duran, aynı toprağa askerlik yapan, aynı sandığa Rey koyan insanlar x bilinmeyenin de yani dışlanmışlıkta bir olduğumuzu ve birlik olunmadığında kaybın mukadder olduğunu anlamalılardır.

Kaybımız ortada değil mi? Biz boşa havanda su döverken Putin Kırımı evet %100 bir Türk toprağı olan ve Kıbrıs kadar önemli olan, özerkliği konusunda adeta garantörlük haklarımız bulunan KIRIM bir anda oldu bittiye getirildi ve statüsü değişti, biz ne yaptık bir ortak miting mi düzenledik bir telin mesajımı yayınladık, Rus diplomasisine bir siyah çelenk mi bıraktık.

Suriye’de, Irak’da, Filistin’de, Gazze’de hoş şeyler olmuyor.

İşid diye bir türetme yağmacılar, İslam adına, İslam’ı kirletiyor. İnsanı; kutsalı, mukaddesi yok ediyor. Kim ki bunların ardındaysa, kim ki bunlara yardım ve yataklık yapıyorsa bilsin ki, Ahireti kaybolmuştur.

Gazi Mustafa Kemal’in el yazmaları olan kaynaklı kasalarda saklanmış Vasiyeti var mı, var. Niye aleniyete dökmezsiniz, Rejim meselesi. Peki siz kimin adına orada oturursunuz, Atatürk adına. Yahu ikisi de aynı adam değil mi?

Hala zamanı gelmedi mi? Boyundurukçulardan kurtulmanın, Yalta Muhteva değiştirdi, biz hala Lozan, Montrö, Kabotaj bayramı ile kendimize güldürmeyelim, çok komik oluyoruz.

Ayasofya’yı tartışmaya açmayacak mıyız?. Batı Trakya’nın Özerklik haklarını , Musul Vilayet Konseyini daha ne kadar gizliye bileceğiz. Daha ne kadar Takriri Sükun ve Lozan’ın arkasına saklanabileceğiz. Anayasa’daki saçmalardan bir tanesi; teklif dahi edilemez Ankara’dan gayri Başkentlik meselesini, bakın Federal Alman Anayasası Başkent maddesi nasıl yazılmış’’ Almanya’nın başkenti tartışmasız Berlin dir, ancak bu oluşana kadar Bonn’a rıza gösterilmiştir. Evet adamlar Berlin’i parayla aldılar ve tekrar Başkent yaptılar. İşte bu; İNAT DA BİR MURAD DIR.

Ne anlayalım; demek biz daha hala İstanbul’u alamadık.
İstanbul’un parkına, camisine giremiyor, tekrar payitaht yapamıyorsak, durup düşünmemiz lazım değil mi??

Yaptırım gücü milletin midir, evet milletindir, devletler milletleri için vardır.
Peki, Ayasofya açılsın istiyor muyuz, istiyoruz.

Açabiliyor muyuz, Hayır.

Gezi parkında toplantı hürriyetimiz var mı toplanabiliyor muyuz o da hayır. Arızalıların yüzünden bu da mümkün olmuyor.

Kırım konusunda memnun muyuz hayır, Suriye konusunda hoşnut muyuz, hayır.
Açılım sürecinden gelen sesler iyimi, hayır.

Hayır diyenlerin yarısı Taksim de, yarısı da Sultan Ahmet’te.

Aman bir araya gelmesinler.

Onda da vardır bir hayır.????

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası