AnasayfaMeselelerimizKıbrıs Meselesi › Mürted, Akıncı ve Kıbrıs

Mürted, Akıncı ve Kıbrıs

Biz kötü bir fiili çağrıştırıyor diyerek Mürted hava üssümüzün adını Akıncı koymuşuz.

 Gerçi eskilerin tabiriyle “kırk yıllık yani, olmuyor Kâni” misali.

Kıbrıs´ın başındaki AKINCI da olmadık ve olmayacak fiiller ile kendisini Mürted mi ilan ettirmek ister, lanetle mi anılmak ister?

Bir Akıncı´nın adını tekrar Mürted yaptık, ikinciyi de mi yaptırmak ister?

Türkiye´de okumuş, uzun yıllar ve uzun  zaman Amerika´da yaşamış AKINCI; “Kıbrıs´ı Rum´a vermek, kızını Rum´a vermek kadar basit ve kolay bir olay değildir.”

Kızını verirsin, hoş karşılamasak da kendin bilirsin, ama Kıbrıs konusunda daha vermek ile ilgili fiilin “V”sini düşünme, mürted olursun!

Ne dedi Sayın Cumhurbaşkanımız, işittin mi?

“Ortada bu kadar kan ve şehit var, Sen neyi veriyorsun?”

Ar, Hayâ, Edep, Had; Kıbrıs Türkçesinde karşılığı olmayan kelimeler midir? “Anavatanım” diyemediğin Türkiye, seni ODTÜ gibi güzide bir okulunda okutmakla hata mı etti?

Hakkınızdaki tüm söylemlere kulak kapatıyor, yanındaki çağanozları yok sayıyor ve icraatınıza bakıyoruz. İnşallah bizi utandırmazsın. Müzakerelerde ananın sütünün hakkını verirsin. Ana´nı, Annan´a tercih edersin.

Kıbrıs´ın çözümü Yunan Prof. Kitsikis Hocanın teziyle ancak mümkün olacaktır.

Kilise Milliyetçiliğinden kurtulmuş, insani değerlerle ekmeğini, aşını yüzyıllarca kendisiyle paylaşan Türklere karşı nankörlük edenlerin azaldığı, minnet duyan realistlerin çoğaldığı bir Yunanistan ile Türkiye´nin federasyonu sonrasında Kıbrıs eski statükosuna ve huzuruna kavuşacaktır.

Şimdilik Kıbrıs´ta iki toplum ve iki  devlet vardır. AB göçene kadar da böyle olacaktır.

Kıbrıs´ın Rumlarına; teke düşürülecekse, biz çarıkları giyer düşürürüz. Zaten hata ettik, tamamını alıp yaşayacağınız kadarını vermek varken, Mehmedim´e dur dedik, bizi pişman etmeyin, mecburcu da etmeyin.

Kıbrıs´ın Türklerine; Kıbrıs´ı önce Giritleştirme, sonra Grekleştirme politikasıyla karşı karşıya olduğumuzu hala anlatamadık mı? Yazıklar olsun…

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası