AnasayfaGenel › TOYNBEE’NİN KAYIP KİTABI…

TOYNBEE’NİN KAYIP KİTABI…

 

BU KİTAP (VEYA BİLGİ NOTU) UNİVERSİTY OF CALİFORNİA KÜTÜPHANESİNDE BULUNMUŞTUR.

DİKKATİMİZİ ÇEKEN 100 CİVARI BU KİTABA YAPILAN ATIFTIR. HALA ÇALIŞAN VE ÜZERİNDE ÇALIŞILAN BİR ESER OLMASI DİLİMİZE ÇEVRİLMEMİŞ OLMASI DİKKATİMİZİ ÇEKMİŞTİR.

TOYNBEE’NİN TÜRK KARŞITI HASIMANE TUTUMLU YILLARIN DA YAZDIKLARIM DEDİĞİ MAVİ KİTAPLA AYNI YILDA YAZILMIŞ BU BİLGİ NOTUNDA YANLI BEYANLARI, YÖNLENDİRİCİ YALANLARI, YOK ETMEK İÇİN ÜRETİLEN BAHANELERİ, ADETA İSTEDİĞİ TARİHİ YAZMAK İÇİN KURGULANAN OYUNUN SENARYOSUNU FELSEFESİNİ GÖREBİLİYORSUNUZ. TARİHÇİLİKTEN FARKLILIĞI BUYMUŞ DEMEK TARİH FELSEFECİLİĞİNİN.

1918’de İstanbul işgaline gelen donanma içerisinde ABD gemileri de vardı, Komutanları Amiral Bristol’un adı 1920’de kuruluşuna çok emek verdiği Amerikan Hastanesine verilmiştir.

Boğazdaki işgal gemilerini gösteren fotoğraflarda hiçbir Amerikan gemisi görmezsiniz. Gelmediler mi hayır hepsi yerinde, fotoğraflardan silindiler. Amerikalıyı sevdirtmek için yapılan algı operasyonuydu.

Elinizdeki bu kitapta, İngiliz’i sevdirtmek için yok farz edilmiş, çevrilmemiş bir eserdir.

Toynbee’nin Türk ve Türkiye karşıtı (düşmanı) olduğu dönemde yazdığı bir kitaptır. Dostluk zamanım dediği dönemde yazdıkları hatırat gibi yazıtlarken bu okuduğunuz tamamen bir siyasetnamedir. Bir yol haritasıdır. Çağımızı dizayn edecek bir harita, proje çalışmasıdır.

Unutmayalım 33 yıl Karanlık masa’nın (Chatham House) başkanlığını yapan bir adamın bizim hakkımızdaki kitabıdır. Kendisi her ne kadar Ateist kitapsızsa da, yazdığı Kitaplar takipçilerince uygulanmaktadır.

O istihbaratta Enigmatik çağın başlangıç taşıdır.

Toynbee’den sonra, hiçbir olayın göründüğü gibi olmadığı, olayların bilindiği gibi gelişmediği, her saha uygulaması için; bir üst tasarıma ihtiyaç olduğu, Bu üst tasarımın güneş batmayan İmparatorluğun varlığının devamlılığını düşünürken Dünyanın karanlık tarafınında dizaynı konusunda Yükselen ve Alçalan Medeniyetler teorisinde vaziyet alması gerekliliğinin mucidi, fikir babası işte budur.

Bize Tiran diyen, bir kan emici, bir yok edici…

 

 

ata (1) ata5

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası