AnasayfaSiyaset › YABANCI SERMAYE

YABANCI SERMAYE

Hassastır. Ürkektir. Bilmediği bir ülkeye yatırım için gidiyorsa acabaları vardır. “Ya canını ya paranı” denklemiyle çok karşılaşır.

Yatırım yabancı sermayesini zor bulursunuz. Sıcak para diye tarif edilen ve genelde devlet garantili kâğıtlara yatırılan paraları, yabancı sermaye sayamazsınız. Onlar borç verilmiş yüksek faizli finansmanlardır. Büyültmez aksine daraltır ekonomiyi… Ve genelde de bıyıklı tabir ettiğimiz bir şekilde ülkeden kaçırılan milli servetlerdir.

Biz bu kafayla; yabancı yatırımcı sermayeyi ve sermayedarı özel koruma yerine, yargısız infaza tabi tutarsak, uçururuz, kaçırırız zaten sayısı az olan adamı…

İstihdam ne olacak, üretim, vergi gelirleri ne olacak.

Bunu jandarma subayı mı yoksa kasaba hâkimleri mi düşünecek!

Bir Savarona kepazeliği daha yaşıyoruz. Yahu Kahraman Bey sen hayatında neyi doğru yaptın Allah aşkına Dubai Palmiye Adası’ndaki müteahhitliğinde, Göcek’te ki kondu geminde. Atanın yatı Savarona’da hepsi medyatik, mahkemelik.

Bu sefer Savaronayı senin elinden almak isteyenlerle, Kazak işadamımızı korkutup kaçırmak isteyen; kim bilir belki de Ankara’da arkası olan eski ortakları müşterek koalisyon çalışmasıyla bu manüple edilmiş olayı tertipte bulunmuşlardır.

Bu nasıl bir çete kafasına çorap mı geçirmiş, kondom mu geçirmiş, nereyi soymuş?

Denizde bir gemi yabancı uyruklu adamlar, ecnebi kadınlar… Hem de turistik bir ilde, turistik amaçlı bir gezide ne yapacaklardı!

AKP zinayı serbest bırakmadı mı?

Beyler; attığınız taş, ürküttüğünüz kurbağa misali bu operasyon yabancı sermayeyi kaçırma operasyonudur. Bu paralar, bu insanlar kolay gelmiyor. Geçmişte de iki kez böyle hatalar yaptık. Faturayı ağır ödedik.

Merak edenler durumdan vazife çıkarırlar belki. Ukrayna’nın güneyi kriminal Türk pasaportlu mahlûk kaynıyor. Sıkıştılar mı Türküz veya Türk işadamıyız diyorlar. Her türlü herzeyi işliyor, bize ait ne varsa tüketiyorlar.

Türk işadamı profili sayelerinde yerde sürünüyor. Bir Ukraynalı kadınla tanıştığınızda size ürkek, çekingen davranışlarının sebebini şaşkınlıkla öğreniyorsunuz. Sonrasında acı hikâyeler dinliyorsunuz. O kadınları geri göndermek adli veya polisiye bir çözüm, esas tüccarbaşları oralarda! Hem de bizim pasaportlarımızla…

Hadi gidip orada temizlik yapalım.

Adımızı şanımızı kurtaralım…

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası