AnasayfaMeselelerimizErmeni Meselesi › Zebun-kuş

Zebun-kuş

“Merhametsiz, kahpece mazlumu ezmek” anlamına.

Siyasetin kanı satvet, hayatı servettir.

Zebunkuş Avrupalının bildiği tek hak var, o da kuvvettir.

Kabrindeki bir adam daha ne yapabilir.

80 yıl geriden geliyor bu nida,

Siyasetin kanı, olmazsa olmazı “ezici güç; satvet”

Hayatı ise servettir. Demek ezici güç ve servet Avrupalı da birleşmiş; kahpelikler ve mazlum kavimlerin ( bu da genelde Müslüman , Rumeli ve Anadolu halkıdır) ezilmesi Avrupa’dan tehcir edilmesi, Balkan’da mezalimin olması yaşadığımız, unutmaya çalıştığımız acılarımız, zorla bize hatırlatıyorlar Ermeni soykırımı diyorlar soyunuza kibrit suyumu döktük. Bugün hala İstanbul’da Ermeni varsa sayemizdedir. Justinyen onları İstanbul’a sokmamıştı, sayemizde girdiler yurt edindiler. İş, Aş, Ev, Bark edindiler. Kiliseleri var, Okulları var, Hastahaneleri var. Dünyada bu kadar mukim, oturaklı oldukları bir ikinci yer daha var mı acaba?

Avrupalıyla, Batıyla, oryantalist ile mücadelenin yegane yolunu da yazmış rahmetli, onların anladığı dil tektir o da kuvvettir diyor.

Ey Kemalistler, ey Atatürkçü geçinen kardeşler “ ya Elli sene sabır edeceğiz, ya da 70 Milyon olana kadar bekleyeceğiz” diyen Gazi Mustafa Kemal’in Bursa Nutkunu da mı yok sayarsınız?

50 yıl geçti en büyük gardrop Atatürkçüsü nitekim paşa siyasal vasiyeti sayılan el yazmalarını okudu, daha millet buna hazır değil diyerek 25 yıl daha konuyu kapattırdı. Nerededir bu yazıtlar, bilinmez. Ama ne yazdığını üç aşağı, beş yukarı tahmin edebiliyoruz.

Bu konunun önderliğini bizce CHP yapmalı ve bu manevi mirasın peşine düşmeli, doğru yada eğri, zaten Cumhuriyette, meşrutiyette halkın talebiyle değil dayatmalarla gelmemiş miydi?

Demokrasi de Yalta yadigarı değil mi?

Yalta’yı çalışmış Kaç Doktora tezimiz var, hiç?

ADD’lere harcadığımız zaman, emek ve parayı matematik derneklerine harcasak, fizik klüpleri, kimya ve biyoloji köy ve mahalleri kursak, bilim çocukları yetiştirsek ne olurduk, bir düşünün lütfen. Okumayan, bilime de sırtını dönmüş Türkler olduk. Başarı boyumuz kısaldı. Bu eğitim sistemi ve modeli boynumuzdaki, boyunduruğu, ayağımızdaki prangaları, kafamızdaki at siperlerini görmeye mani oluyor. Milli eğitim önüne milli yazmakla milli olmuyor. Tıpkı milli savunma gibi.

Ne zaman harbiye vekaletimizi tekrar ihdas ederiz.(Bu Bağımsızlık nişanesidir)

Ne zaman Zebunkuş Avrupalı ile anladığı dilden, kuvvet üzerinden konuşmaya başlarız.

Ne zaman benim Güneydoğumu kaşıyanların Güneydoğusunu kaşırım.

Ne zaman Anamı ağlatanın, anasını ağlatırım.

Ne zaman Garbiyat uzman ve fedailerimi çoğaltırım.

Ne zaman o uyurken ben planlar yaparım.

Ne zaman; gecenin istediğim saatinde onları uyandırırım.

İşte O zaman

Zaman o Zaman

“ Time, is Now Time”

Facebook Twitter Email
Yazar : Yalçın Koçak

Yorum Yazarken;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bir Dünya Gücü Türkiye Rüyası